KAMP ZOSTAŃ STRAŻAKIEM SGSP K-2022

21 czerwca 2022

Tydzień przed testami sprawności fizycznej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej zorganizowałem dla swoich Podopiecznych obóz przygotowawczy Zostań Strażakiem SGSP K-2022. Przez 3 dni wykonaliśmy 6 treningów, spośród których uwieczniłem 5 na swoim kanale YT. Celem Kampu było doszlifowanie techniki w poszczególnych konkurencjach (bieg po kopercie, podciąganie na drążku, beep test). Poniżej zobaczysz video relacje wraz z krótkim opisem.

Trening biegu po kopercie.

Pierwszy trening miał za zadanie dopracowanie techniki mijania poszczególnych tyczek, wyrobienia odpowiedniego tempa biegu oraz równego i powtarzalnego kroku. Podopiecznemu Kubie udało się pobić rekord biegu po kopercie wśród moich Podopiecznych ze wszystkich dotychczasowych Kursów Zostań Strażakiem – czas 21,05 sekundy (75/75 punktów)!!!

Trening pod Beep Test z wykorzystaniem burpees.

Drugi trening podzielony był na dwie części – w pierwszej części Podopieczni poprawiali technikę biegową przy pomocy skipów, po czym przeszliśmy do ćwiczeń koordynacyjnych przy pomocy drabinki. W drugiej części trening o nazwie DEATH BY BURPEES (zasady omawiam w filmie), w której Podopieczny Kajetan doszedł do 17 rundy, w której zrobił znakomity wyniki 16 burpees. Zapis wyniku to 16+16. Spróbuj wykonać ten trening w domu! Jest prosty i bardzo skuteczny!

Trening podciągania na drążku – pierwszy Muscle Up Kajetana.

Na tym treningu Podopieczni szlifowali technikę gimnastyczną podciągania kipping – jest ona dozwolona podczas naborów do SAPSP, SGSP i PSP (w wojsku tylko powtórzenia siłowe – maks punktów za 12 powtórzeń, w straży maks punktów za 26 powtórzeń techniką dowolną). Podczas tego treningu Kajetan wykonał swojego pierwszego muscle – up!

Sprinty na 50m – trening dynamiki pod bieg po kopercie.

Czwarty trening również został podzielony na dwie części – w pierwszej części Podopieczni poprawiali technikę biegową przy pomocy skipów oraz koordynację ruchową przy pomocy drabinki. W drugiej części wykonaliśmy po 6 biegów na dystansie 50m. Celem tego treningu było poprawienie dynamiki oraz szybkości, które są podstawowymi atrybutami podczas konkurencji bieg po kopercie.

Trening pod beep test – długi bieg 12km.

Na przedostatnim treningu zrobiliśmy długi bieg na dystansie 12 km, którego celem było zwiększenie objętości wyrzutowej serca (więcej krwi wtłaczanej do organizmu przez serce, celem większej podaży tlenu w układzie krwionośnym i oddechowym), która to bezpośrednio wpływa na kondycję oraz wydolność organizmu.

Ostatni trening podczas Kampu, który wykonaliśmy to biegi interwałowe na stadionie Agrykoli, czyli 6 rund na zasadzie 200m biegu / 200m marszu.

I to tyle w temacie, teraz czekamy na Testy Sprawności Fizycznej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Jestem bardzo dobrej myśli, gdyż forma Podopiecznych wypracowana miesiącami ciężkich treningów napawała mnie dumą jako trenera i w ogóle jako człowieka! RESPKCIK!!!