KURS ZOSTAŃ STRAŻAKIEM K-2022 – ZJAZD I – dzień 2

27 stycznia 2022

DZIEŃ 2 – 08.10.2021 – SZKOLENIE nr 2 – ĆWICZENIA BODYWEIGHT

Drugi dzień Kursu Zostań Strażakiem K-2022 – Przygotowanie do naboru w PSP to nauka podstawowych ćwiczeń z własnym Ciężarem ciała: skoki na skakance, plank na łokciach, plank na prostych rękach, brzuchy, pompki w różnych stopniach trudności, przysiad, przysiad z wyskokiem, wykroki w miejscu, wykroki chodzone, wykroki w miejscu z przeskokiem, skoki – różne wariacje, w tym skoki dosiężne, podstawy podciągania – chwyt, zwis na drążku, depresja i elewacja łopatek w zwisie, powtórzenia negatywne podchwytem i nachwytem. 

Nauka techniki tych ćwiczeń pozwoli na wykorzystanie ich w planie treningowym w celu budowania siły i wytrzymałości mięśniowej oraz mocy. Omawiam każde ćwiczenie po kolei i tłumaczę jakie zastosowanie będą miały do poszczególnych konkurencji podczas naboru do PSP (podciąganie na drążku, bieg po kopercie, beep test). Do postępów treningowych nie potrzeba nie wiadomo jak skomplikowanych ćwiczeń. Moją dewizą jest prostota i minimalizm, uczę tego co potrzeba, a później dbam o poprawę ich techniki, dzięki czemu są z każdym treningiem są co raz bardziej skuteczne. 

Na koniec szkolenia Podopieczni mają do wykonania 12-to minutowy WOD (Workout Of The Day). Jego celem było podniesienie wytrzymałości mięśniowej pod konkurencję Beep Test. 12 minut to maksymalny czas biegu podczas tej konkurencji! Nie jest łatwo, lecz Kursanci dają z siebie wszystko!

CHCESZ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

TWOIM PROBLEMEM JEST SPRAWNOŚCIÓWKA?

DOBRZE TRAFIŁEŚ! PRZYGOTUJĘ CIĘ DO NABORU W PSP!