KURS ZOSTAŃ STRAŻAKIEM K-2022 – ZJAZD I – dzień 1

27 stycznia 2022

DZIEŃ 1 – 07.10.2021 – SZKOLENIE nr 1 –  PODSTAWY

Pierwszy dzień Kursu Zostań Strażakiem K-2022 – Przygotowanie do naboru w PSP zacząłem od przekazania Podopiecznym podstawowej wiedzy teoretycznej, która stanowi fundament do dalszych działań w zakresie praktyki. 

PODSTAWY ANATOMII – wiedzę z tej dziedziny przekazuję po to, aby każdy z Podopiecznych wiedział, gdzie umieszczone są podstawowe mięśnie na ciele człowieka, za jakie ruchy odpowiadają, w jakich miejscach na kościach są przyczepione oraz w jakich w stawach odbywają się ruchy. Stanowi to będzie fundament do rozumienia i skuteczniejszego opanowania ćwiczeń praktycznych w dalszej fazie trwania kursu przygotowującego do naboru w PSP.

DIETA – totalne podstawy; co to są węglowodany, białka, tłuszcze i jaka jest ich rola w organizmie. Jak przygotować proste i zbilansowane posiłki przy pomocy tzw. „zdrowych” składników. Co to jest zapotrzebowanie kaloryczne i jak korzystać z tabeli kalorycznej. Dieta, która ma pomóc przy naborze, nie musi skomplikowana! Ma być jak najprostsza i jak najbardziej skuteczna! Ma działać!

SUPLEMENTACJA – podstawowe suple, które pomogą Podopiecznym w naborze! Nie ma sensu tracić dużo pieniędzy na nie wiadomo jakie dodatki, gdy dieta nie jest zbilansowana! Witaminy, minerały aminokwasy odpowiedzialne za regenerację i porcja białka po treningu, czyli co kupić, żeby działało i nie tracić nie potrzebnie hajsu!

Druga część szkolenia to już praktyka. Poniżej opisuje zagadnienia.

ROZGRZEWKA – jaka jest istota rozgrzewki, po co ją wykonywać i jaki ma cel. Pokazuję i tłumaczę podopiecznym jak wielkie znaczenia ma tzw. „warm up” przy pomocy kilku ćwiczeń na kilka różnych sposobów.

MOBILNOŚĆ i ROZCIĄGANIE – najważniejsze dla osób początkujących to nauka „obsługi swojego ciała”, świadomości i czucia mięśniowego! Spowoduje to, iż wykonywanie planu treningowego będzie efektywne, a nie robione na tzw. „przypał” bez ładu i składu. Nie zależy mi na markowaniu ruchów, tylko na ich świadomym wykonywaniu. Mobilizowanie stawów i rozciąganie mięśni uczy anatomii w praktyce. Po drugie „tuninguje” nasz organizm! Mobility poprawia zakresy ruchu w stawach, zwiększa amplitudy ruchów, stretching zwiększa elastyczność mięśni, ich sprężystość.

CHCESZ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

TWOIM PROBLEMEM JEST SPRAWNOŚCIÓWKA?

DOBRZE TRAFIŁEŚ! PRZYGOTUJĘ CIĘ DO NABORU W PSP!