KURS ZOSTAŃ STRAŻAKIEM K-2022 – ZJAZD II – dzień 1

4 lutego 2022

DZIEŃ 1 – 13.11.2021 – SZKOLENIE nr 3 – KOORDYNACJA RUCHOWA i PLYOMETRIA

Pierwszy dzień drugiego zjazdu Kursu Zostań Strażakiem K-2022 – Przygotowanie do naboru w PSP – Szkolenie nr 3, czyli koordynacja ruchowa oraz plyometria (generowanie mocy).

Szkolenie razem ze mną prowadzi Katarzyna Łępicka – absolwenta AWF Biała Podlaska, specjalistka w dziedzinie lekkiej atletyki.

Wspólnie uczymy Podopiecznych podstawowych ćwiczeń koordynacyjnych przy pomocy drabinki. Pomagają one w przygotowaniach do tzw. “sprawnościówki” podczas naboru do PSP (Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoły Aspirantów PSP, nabór tzw. “z ulicy”. Im lepsze umiejętności w tej dziedzinie, tym lepsze wyniki podczas takich konkurencji jak bieg po kopercie, beep test, a nawet podciąganie. W każdej z tych trzech konkurencji koordynacja ruchowa wpływa na jakość pracy i ergonomię ruchu – zużywasz mniej energii wykonując więcej pracy. Poza tym poprawia dynamikę, zwrotność oraz gibkość!

Plyometria – jedna z obowiązkowych dziedzin, z którą zapoznaję Podopiecznych! Jej celem jest nauka generowania jak największej energii, w jak najkrótszym czasie. Przekłada to się bezpośrednio na moc – im większa, tym z większą siłą będziesz odpychał się stopami od podłoża, co z kolei przełoży się na uzyskiwane czasy na takich konkurencjach jak BIEG PO KOPERCIE, BIEG WAHADŁOWY 10x10m, a nawet BEEP TEST! Na poniższym filmie kilka podstawowych ćwiczeń plyometrycznych!

Poniżej galeria zdjęć ze Szkolenia nr 3

CHCESZ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

TWOIM PROBLEMEM JEST SPRAWNOŚCIÓWKA?

DOBRZE TRAFIŁEŚ! PRZYGOTUJĘ CIĘ DO NABORU W PSP!