KURS ZOSTAŃ STRAŻAKIEM K-2022 – ZJAZD III – dzień 1

4 lutego 2022

DZIEŃ 1 – 29.01.2022 – SZKOLENIE nr 5 – TECHNIKA BIEGU PO KOPERCIE

Pierwszy dzień trzeciego zjazdu Kursu Zostań Strażakiem K-2022 – Przygotowanie do naboru w PSP – Szkolenie nr 5, czyli technika biegu po kopercie. Trenujemy takie elementy jak start, odbicie ze stopy, mijanie poszczególnych tyczek, równe tempo i powtarzalne kroki.

Pierwszym etapem szkolenia jest rozgrzewka w formie Beep Test “2 na 2”, czyli dwa odcinki biegu, dwa odcinki pauzy. Następnie przypomnienie podstawowych ćwiczeń lekkoatletycznych takich jak przeplatanka i skipy oraz szybka mobilność i rozciąganie.

Pierwszym elementem technicznym, nad którym pracuję z Podopiecznymi jest pozycja startowa oraz ustalenie kąta natarcia biegiem na pierwszą tyczkę, aby jej mijanie odbywało się w sposób jak najbardziej dynamiczny i ergonomiczny.

Następnym krokiem jest mijanie dwóch pierwszych tyczek tyczek ze zmianą nogi generującej ruch skrętny. Następnie wg schematu: tyczki nr 1, 2 i 3, tyczki nr 1, 2, 3 i 4, tyczki nr 1, 2, 3, 4 i 5, po czym bieg z minięciem wszystkich tyczek (1 okrążenie). W każdym etapie istotą jest znalezienie swojego tempa i bieganie równym i powtarzalnym krokiem.

CHCESZ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

TWOIM PROBLEMEM JEST SPRAWNOŚCIÓWKA?

DOBRZE TRAFIŁEŚ! PRZYGOTUJĘ CIĘ DO NABORU W PSP!