KURS ZOSTAŃ STRAŻAKIEM K-2022 – ZJAZD III – dzień 2

4 lutego 2022

DZIEŃ 1 – 30.01.2022 – SZKOLENIE nr 6 – PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU TECHNIKĄ “KIPPING”

Drugi dzień trzeciego zjazdu Kursu Zostań Strażakiem K-2022 – Przygotowanie do naboru w PSP – Szkolenie nr 6, czyli nauka podciągania na drążku techniką gimnastyczną “kipping”. Jej celem jest maksymalizacja liczby powtórzeń poprzez wykorzystanie zjawiska pędu, dzięki wprawieniu całego ciała w harmonijny i powtarzalny ruch przy pomocy “swing’u” na drążku. Przełoży się to na większą ilość zdobytych punktów podczas naboru do PSP (Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoła Aspirantów PSP oraz nabór do JRG tzw. “z ulicy”).

Pierwsza część szkolenia to nauka podstawowych ćwiczeń gimnastycznych, rozciągających i mobilizujących, które przygotowują organizm do elementów gimnastyki, czyli pozycje hollow i arch position, gimnastyczne “kołyski” w różnych wariantach trudności i przygotowanie obręczy barkowej do pracy na drążku.

Kolejną fazą szkolenia jest praca na drążku, gdzie pokazuję i objaśniam przełożenie elementów z poprzedniej części na wykonywanie prawidłowych ruchów na drążku. W tej części Podopieczni ćwiczą: prawidłowy zwis w odpowiednim chwycie, depresję i elewację łopatek w zwisie, swing, kolana do klatki piersiowej w zwisie, stopy do drążku w zwisie na drążku. Po opanowaniu tych elementów przechodzimy już do techniki gimnastycznej “kipping”. Moja metodyka jest tak opracowana, iż pozwala na szybkie opanowanie techniki podciągania stylem gimnastycznem. Podopiecznym pozostaje jedynie dalsza praca i szlifowanie techniki w warunkach domowych!

CHCESZ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

TWOIM PROBLEMEM JEST SPRAWNOŚCIÓWKA?

DOBRZE TRAFIŁEŚ! PRZYGOTUJĘ CIĘ DO NABORU W PSP!