KURS ZOSTAŃ STRAŻAKIEM K-2022

27 stycznia 2022

W październiku 2022 roku rozpoczął się 9-cio miesięczny Kurs Przygotowania Motorycznego do naboru PSP –  (Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie i Poznaniu, Centralna Szkoła PSP w Częstochowie, służba przygotowawcza w JRG – tzw. „nabór z ulicy”). Kurs jest połączeniem szkoleń tematycznych realizowanych na terenie Warszawy, podczas których przekazuję wiedzę teoretyczną i praktyczną, która pozwoli przygotować się do „sprawnościówki” bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Prawda jest taka, iż nie potrzeba żadnego wyszukanego sprzętu, a nawet chodzenia na siłownię czy do fitness klubu – jeśli masz dostęp do drążka, jesteś w stanie wykonywać treningi w warunkach domowych.

 W ramach pakietu szkoleniowego zagwarantowana jest opieka online dla wszystkich Podopiecznych podczas trwania kursu – grupa messengerowa, Whatsapp, kontakt telefoniczny, sms, programy typu Teams czy Google Meet.

Szkolenia tematyczne odbywają się podczas dwudniowych zjazdów w soboty i niedziele. W zależności od rodzaju kursu (jesienny, zimowy, wiosenny) spotykam się z Podopiecznymi co dwa lub co jeden miesiąc. Reszta pracy odbywa się już w domu na z góry rozpisanym planie treningowym ze wspomnianym wcześniej wsparciem online.

Kurs zawiera 8 szkoleń tematycznych, które przygotują kompleksowo podopiecznych do następujących konkurencji podczas Testu Sprawności Fizycznej do PSP: PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU, BIEG PO KOPERCIE, BEEP TEST:

1. SZKOLENIE BAZOWE  (wykład, dieta, rozgrzewka, mobilność, rozciąganie)

2. ĆWICZENIA Z WŁASNYM CIĘŻAREM CIAŁA

3. TECHNIKA BIEGOWA i WYTRZYMAŁOŚĆ MIĘŚNIOWA

4. KOORDYNACJA RUCHOWA i PLYOMETRIA

5. TECHNIKA BIEGU PO KOPERCIE 

6. PODCIĄGANIE KIPPING

Kursanci z 9-cio miesięcznego Kursu Jesiennego  w pakiecie dostają również trzy szkolenia na siłowni z ciężarami: 

 7. TRENING SIŁOWY NA MASZYNACH 

 8. TRENING SIŁOWY Z WOLNYMI CIĘŻARAMI 

 9. MARTWY CIĄG, PRZYSIAD ZE SZTANGĄ

CHCESZ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

TWOIM PROBLEMEM JEST SPRAWNOŚCIÓWKA?

DOBRZE TRAFIŁEŚ! PRZYGOTUJĘ CIĘ DO NABORU W PSP!