WYRÓŻNIENIE ZA URATOWANIE ŻYCIA

23 marca 2022

Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie – 10.03.2022r.

W dniu 10.03.2022 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia statuetek i listów gratulacyjnych Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

źródło: KW PSP Warszawa

Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pełniąc służbę w dniu 13 lutego br. zostali zadysponowani do pożaru mieszkania usytuowanego na czwartym piętrze w kamienicy przy ulicy Łabiszyńskiej 23 w Warszawie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar mieszkania. Na balkonie znajdowali się dwaj mężczyźni, którzy schronili się tam przed ogniem.

Działania funkcjonariuszy PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej znajdującej się na klatce schodowej, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym (poparzenia ciała) oraz ugaszeniu pożaru. W trakcie działań z całego obiektu ewakuowano 14 mieszkańców. Wszystkie 3 osoby poszkodowane zostały przetransportowane do Szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Wyróżnienia otrzymali:

1. kpt. Dawid Muchlewicz,

2. asp. Łukasz Kieruzal,

3. mł. asp. Michał Pląsek,

4. st. str. Artur Dąbrowski,

5. . st. kpt. Piotr Łuczyński (nieobecny na zdjęciach).